REPERTUAR 2014
plakat Chorzowskiego Teatru Ogrodowego!


DATA DZIEŃ GODZINA WYKONAWCA TYTUŁ/WYDARZENIE
preludium
18 lipca piątek 21.00 Piotr Bukartyk
(i Krzysztof Kawałko)
„12 godzin po Mannie”
1 sierpnia piątek 21.00 Teatr Montownia (Warszawa) „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać” Roman Radomski
8 sierpnia piątek 21.00 Kancelaria Artystyczna Faro (Kraków) „Lataj z Krystyną” – na scenie Aldona Jankowska
II Chorzowska Noc Filmowa
9 sierpnia sobota od 21.00 projekcje czeskich filmów w cieniu wieży szybu „Prezydent”
15 sierpnia piątek 21.00 Teatr Korez (Katowice) „Poczekalnia” – na scenie Grażyna Bułka
22 sierpnia piątek 21.00 Teatr Nowy (Zabrze) „Związek otwarty” Dario Fo i Franca Rame
29 sierpnia piątek 20.00 Teatr Ludowy (Kraków) „Sarenki” Tomasz Svoboda
29 sierpnia piątek około 22.00
na koniec
teatralnego lata
Zabawa taneczna na terenie (nieczynnej) kopalni "Król" (d. "Koenig)
w Chorzowie (d. Koenigshutte)


SPEKTAKLE DLA DZIECI - CHORZOWSKI TEATRZYK OGRÓDKOWY


DATA DZIEŃ GODZINA WYKONAWCA TYTUŁ/WYDARZENIE
9 sierpnia sobota 15.00 Władysław Aniszewski Felek
DZIECINADA
15 sierpnia piątek od 15.00 Divadlo PIKI (Pezinok, Słowacja) Pies Przytulak
oraz warsztaty teatralne, plastyczne i konkursy
23 sierpnia sobota 15.00 Teatr Gry i Ludzie Takie sobie bajeczki


Drodzy Widzowie!

Oto ósmy sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego; w 2014 roku to tuzin spotkań, głównie na bardzo teatralnych spektaklach, gdyż sztuka tutaj nie jest genetycznie modyfikowana; gwarantuję dobrą zabawę na wysokim poziomie.
18 lipca – preludium ChTO, czyli muzyka moim zdaniem spokrewniona z teatrem: Piotr Bukartyk w duecie z gitarzystą, specjalnie dla tych, którzy uzależnieni są od copiątkowych „teatrzyków jednej piosenki” w radiowej Trójce u Wojciecha Manna, tym razem na żywo!
Pierwszy w sierpniu, warszawski i znakomity Teatr Montownia w swym pełnym składzie to wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać. Dwie wyśmienite aktorki, Grażyna Bułka i Aldona Jankowska w solowych popisach. Zawsze aktualny Związek otwarty Teatru Nowego z Zabrza na trójkę świetnie zgranych aktorów. Zespół Teatru Ludowego z Krakowa i na wskroś czeskie Sarenki Tomáša Svobody. Także czeski film, a nawet dwa filmy (z diabłem o północy) i II Chorzowska Noc Filmowa. Słowackie PIKI jak zwykle na Dziecinadzie, w pozostałe weekendy małe ChTO, czyli spektakle dla dzieci i rodziców.
Nad nami wieża szybu „Prezydent”, na którą już można się wspinać po bezpiecznych schodach! A w cieniu wieży, na koniec naszego teatralnego lata - zabawa taneczna na terenie (nieczynnej) kopalni „Król” (d. „Koenig”) w Chorzowie (d. Koenigshuette), w stulecie pewnej znanej Wam fotografii innej zabawy tanecznej.
ChTO to taka wspólna „zabawa taneczna” także organizacyjnie; Stowarzyszenie SZTYG.art i Miasto Chorzów, cała pięknie rozwijająca się Sztygarka oraz wspierający nas: Stowarzyszenie Inicjatywa (czyli kultowe filmy), Centrum Scenografii Polskiej - oddział Muzeum Śląskiego, Fundacja Edukacyjna Kombinatory oraz wiele innych osób, bo właśnie dzięki wielu przychylnym ludziom ChTO gra już ósmy rok.
Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie! W dniu spektaklu-zwiastuna nowego cyklu ChTO – poza sezonem (a był to znakomity i przebojowy Swing Teatru Korez) ukazał się zero/jedynkowy numer naszej festiwalowej gazetki, czyli Sztajgerowego Cajtunga. Kolejnych pięć numerów w sierpniowe piątki!


Zapraszam do naszego Teatru!
Wasz Naczelny Ogrodnik Sergiusz BrożekZapraszamy na spektakle Chorzowskiego Teatru Ogrodowego!» GALERIA ZDJĘĆ ZE SPEKTAKLI CHTO 2014 «
zapraszamy na Chorzowski Teatr Ogrodowy!